Gra: Tajemnica Miasteczka
Więcej informacji na: www.sgbtajemnicamiasteczka.pl
Bank Spółdzielczy SGB znajduje się w miasteczku, którego dotyczy akcja gry. Pracuje w nim tata naszych bohaterów. Bank to nie tylko ważny elementem fabuły. Pojawiają się zadania, które wymagają interakcji z pracownikami banku. Tata i inni pracownicy, podczas rozmowy z Bernardem i Rozalią, także przybliżają rolę Banku.
W Miasteczku, w którym mieszkają nasi bohaterowie, rodzeństwo – Bernard i Rozalia, dochodzi do dziwnych zdarzeń. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się od ostatniej burzy. W toku historii gracz dowiaduje się, że przemianę przeszli też mieszkańcy miasteczka – stali się niemili, niepomocni, zawistni. Zniknęła ich, typowa do tej pory, dobroć, troska o wspólnotę i dbanie o siebie nawzajem. Przechodząc przez kolejne rozdziały gracz będzie wykonywał zadania, które w konsekwencji pozwolą naprawić tę dziwną sytuację. Okaże się też, że nie tylko ludzie odczuwają skutki tej felernej burzy i nie tylko z ludźmi bohaterowie będą rozmawiać…
ZARYS GRY
Gra Tajemnica Miasteczka ma 3 rozdziały. Wszystkie są o wzajemności, ale każdy ma inne hasła przewodnie: „pomaganie”, „wspólnota i wspólne dobro”, „troska i wdzięczność”. W każdym rozdziale misja jest zgodna z hasłem przewodnim.
Najlepiej będą się bawić grając w Tajemnicę Miasteczka dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Młodsze mogą potrzebować wsparcia, ale rozdziały są krótkie, więc wspólna gra nie powinna zająć dużo czasu.
UWAGA: Konkurs dla szkół podstawowych.
Stwórz projekt zagospodarowania przestrzeni w grze "Tajemnice Miasteczka". Zaprojektowane miejsce zostanie wykorzystane w dalszych etapach gry. Pracę konkursową trzeba wysłać do 17 maja. Praca konkursowa może zostać wykonana dowolną techniką, przy użyciu szablonu w załączniku poniżej.
Uczniowie przygotowują prace konkursowe. Pełnomocnik (z ramienia szkoły) wysyła zdjęcia/skany maksymalnie 3 prac konkursowych wraz z oświadczeniami i pełnomocnictwem, w którym deklaruje, że współpracuje z Bankiem Spółdzielczym Duszniki, na adres gra@sgb.pl. Przesłane prace/pliki powinny być podpisane pełną nazwą szkoły i nie mogą zawierać danych osobowych.
Nagrody:
- Zwycięzcom Konkursu (10 Uczestnikom) zostaną przyznane nagrody w postaci zestawu
gier o wartości maksymalnej 1000,00 złotych (słownie: jeden tysiąc złotych) oraz 10 gier
o wartości maksymalnej 50 złotych (słownie: pięćdziesiąt złotych) z przeznaczeniem dla
uczniów zaangażowanych w tworzenie pracy konkursowej. - Dodatkową nagrodą dla 1 Uczestnika jest wprowadzenie do gry projektu
zagospodarowania wolnej przestrzeni w Miasteczku w ramach Konkursu „Nowe miejsce
w Miasteczku” .
Wyniki konkursu do 7 czerwca.
Zamów kontakt z doradcą lub odwiedź nas